SameJudo Cup X: Historyczny sukces Pretorian Team na międzynarodowej arenie!

maj 10, 2026 | Zawody

Strona główna » Aktualności » SameJudo Cup X: Historyczny sukces Pretorian Team na międzynarodowej arenie!

To były zawody, które przejdą do historii naszego klubu. Reprezentacja Pretorian Team wzięła udział w jubileuszowej, dziesiątej edycji SameJudo Cup w Warszawie – jednym z największych i najsilniej obsadzonych turniejów judo w tej części Europy. Na matach zameldowali się sportowcy z aż 23 krajów, gwarantując światowy poziom rywalizacji.

W tak potężnej i wymagającej stawce nasi wojownicy pokazali niesamowitą klasę, hart ducha i doskonałe przygotowanie techniczne, zdobywając łącznie aż 14 medali!

Medalowy festiwal Pretorian w Warszawie

Każda walka na SameJudo Cup była ogromnym wyzwaniem, a droga do strefy medalowej wymagała stoczenia wielu zwycięskich i niezwykle wyczerpujących pojedynków. Tym bardziej jesteśmy dumni z dorobku naszych reprezentantów.

Oto oficjalna lista medalistów z turnieju:

  • ZŁOTE MEDALE: Wiktoria Menczak, Weronika Langner.
  • SREBRNE MEDALE: Leo Matusz, Iga Bachlaj, Julia Pisula.
  • BRĄZOWE MEDALE: Kiril Fadieiev, Jędrzej Orłowski, Julian Kazimierski, Stanisław Skupiński, Iga Paś, Michalina Drabik, Anna Shadurska, Nel Garczyńska, Amelia Słodowa.
Trzy dziewczynki w białych strojach do judo stoją na podium (miejsca 1, 2 i 3), trzymając trofea, dyplomy i medale. Obok podium stoi mężczyzna w kraciastej marynarce (po lewej) oraz małe dziecko w sportowej bluzie (po prawej). W tle widoczna jest duża, czarna ścianka z napisem „SAME JUDO CUP 10” oraz logotypami sponsorów, po bokach strzelają fontanny iskier, a z prawej strony stoi baner „SPORTOWA WARSZAWA”.

O krok od podium, po pięknych i zaciętych walkach, znalazło się kolejnych czterech naszych zawodników, którzy ostatecznie zajęli wysokie 5. miejsca. Ogromna liczba wygranych pojedynków przez całą ekipę przełożyła się na genialny wynik zespołowy i udowodniła, że jesteśmy najlepszym klubem na Dolnym Śląsku.

Trening z gwiazdą i plany na przyszłość

Sukces w Warszawie to owoc ciężkiej pracy, ale nie czas na spoczywanie na laurach. Już dzień po turnieju naszych zawodników czeka wyjątkowa nagroda i motywacja do dalszego rozwoju – ekskluzywny trening z gwiazdą judo, który odbędzie się w naszym partnerskim obiekcie Progress Gym Wrocław.

Po krótkiej regeneracji, od wtorku cała ekipa wraca na matę do regularnych, mocnych treningów. Rozpoczynamy kolejny, kluczowy etap przygotowań, których celem jest zbudowanie mistrzowskiej formy na drugą połowę roku 2026.

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich medalistów i reprezentantów! Pokazaliście Europie siłę Pretorian Team!