Puchar Europy Judo w Bielsku-Białej: Reprezentanci Pretorian Team na mocnym międzynarodowym campie!

maj 18, 2026 | Camp

Strona główna » Aktualności » Puchar Europy Judo w Bielsku-Białej: Reprezentanci Pretorian Team na mocnym międzynarodowym campie!

Poniedziałek, 18 maja 2026 roku, przyniósł naszej kadrze kolejne niezwykle wymagające wyzwanie szkoleniowe. Bezpośrednio po zakończeniu walk turniejowych wystartował oficjalny camp po Pucharze Europy Judo w Bielsku-Białej. To jeden z najmocniejszych i najbardziej prestiżowych obozów sparingowych w tej części Europy, a obecność na nim to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego zawodnika mierzącego w najwyższe cele.

Nasza reprezentacja bierze w nim czynny udział, szlifując formę w warunkach walki o najwyższą stawkę.

Światowy poziom randori: Walki z czołówką Europy i Azji

Skala tego wydarzenia robi ogromne wrażenie i gwarantuje poziom, z jakim nasi judocy spotkają się na matach mistrzowskich. Na tatami w Bielsku-Białej zameldowało się blisko 300 zawodników reprezentujących kilkanaście krajów Starego Kontynentu.

Co niezwykle istotne dla rozwoju technicznego naszych zawodników, do Bielska-Białej dotarły również bardzo silne, tradycyjnie wymagające ekipy z Azji, w tym reprezentacja Kazachstanu. Dla zawodników Pretorian Team to genialna okazja, by:

  • stoczyć dziesiątki mocnych walk sparingowych (randori),
  • poznać różne, często bardzo specyficzne style walki,
  • zbierać bezcenne międzynarodowe doświadczenie na najwyższym poziomie.
Grupowe zdjęcie sześciorga młodych zawodników judo oraz trenera, stojących boso na czerwono-żółtej macie tatami w dużej hali sportowej. Pięciu chłopców i jedna dziewczyna pozują blisko siebie w białych judogach z naszywkami klubu (przedstawiającymi czerwony hełm rzymski). Zawodnicy mają pasy w kolorach niebieskim i zielonym; na niebieskim pasie dziewczyny widnieje napis „Oliwietka”. Z tyłu, w środku grupy, stoi uśmiechnięty trener w białej bluzie sportowej z napisem „POL”. Część zawodników unosi palec wskazujący w górę. W tle widać trybuny hali, banery z napisami „BBOSiR” oraz „Bielsko-Biała”, a także wielu innych zawodników w niebieskich i białych strojach sportowych.

Prosto na zgrupowanie Kadry Narodowej U18

Intensywny camp w Bielsku-Białej to dopiero początek mocnego tygodnia. Nasi judocy nie zwalniają tempa ani na chwilę. Już w najbliższy weekend nasza czołówka przenosi się na oficjalne zgrupowanie Kadry Narodowej U18, które tym razem odbędzie się w Pile u zaprzyjaźnionego Judo Jopek Team.

Tak ułożony plan szkoleniowy jasno pokazuje, że przygotowania do kluczowych startów w drugiej połowie roku 2026 trwają pełną parą. Systematyczna praca z najlepszymi w kraju i na świecie to jedyna droga, by nasi reprezentanci regularnie meldowali się w strefie medalowej zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Trzymajcie mocno kciuki za naszych zawodników! Pretorian Team – Najlepszy Klub na Dolnym Śląsku!